101739 odwiedzin
 
 
Koncert "Razem dla Kleksa"

               ,,Razem dla Kleksa’’

       ,,Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.’’

                                                                          Jan Paweł II

23 marca o godz. 16.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej KLEKS.

Inicjatorem przedsięwzięcia było Miejskie Przedszkole im Juliana Tuwima przy współpracy z grupą teatralną ,,Rekwizyt’’.

Świetlica KLEKS mieści się w SCK przy ul. Chopina 101 w Sochaczewie. Czynna jest pięć dni w tygodniu w godzinach od 14.00 do 18.00. Gromadzą się tu dzieci z ubogich rodzin a w codziennym odrabianiu lekcji pomagają dzieciom, praktykanci i wolontariusze oraz wychowawca, który próbuje pozyskiwać fundusze z rożnych źródeł. Głównym punktem koncertu były występy odważnych rodziców połączone z grupą teatralną z SCK ,,Rekwizyt’’ w składance znanych bajek pt,, Bajki Grajki’’. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze wszystkich grup. Mogliśmy poznać ich talenty – śpiew, taniec, muzykę. Wystąpiło ponad sto pięćdziesięcioro dzieci, które od kilku tygodni przygotowywały się do tego wydarzenia. W ten sposób uczymy dzieci dzielenia się dobrem z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

Dzięki zaangażowaniu pracowników SCK oraz nauczycieli z Miejskiego Przedszkola nr 6, grupy teatralnej „Rekwizyt udało się stworzyć wspaniałą imprezę, która na długo pozostanie w sercach uczestników. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Angelika Wałczuk- nauczycielka przedszkola. Ogromne podziękowania dla tych, którzy bezinteresownie pomagali przy organizacji koncertu. Wielki ukłon dla wszystkich pracowników SCK , za wsparcie, pomoc, dobrą radę, życzliwość. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Wesoła Chata za podarowanie przepięknych rękodzieł. Dziękujemy również panu Pawłowi Pleban za zasponsorowanie plakatów informujących o koncercie. Jesteśmy wdzięczni , że są z nami ludzie, którzy niosą pomoc. Uczestnicy koncertu wspomogli ,,KLEKSA’’ biorąc udział w loteriadzie – ,,każdy los wygrywa’’. Dochód z biletów również został przekazany na wsparcie świetlicy.

Zabawa była udana i wszyscy świetnie się bawili. Jesteście z nami od lat podczas koncertów charytatywnych, aukcji rzeczy używanych , zbiórki żywności zabawek dla dzieci potrzebujących. Wspieracie nas w zbiórkach makulatury, nakrętek , ,,Góry grosza’’, ,,Szlachetnej paczki’’ itp. Pomaganie innym to ogromna radość, a dobro czynione innym zawsze powraca tylko trzeba je czynić. Pamiętajmy o tym!

Mieszkańcy Sochaczewa kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas koncertu udało się zebrać ponad 3000 złotych.

Dziękujemy za wielkie serce! Razem możemy sprawić radość dzieciom, które tej pomocy oczekują— powiedział na zakończenie opiekun grupy teatralnej ,,Rekwizyt’’ i prowadzący koncert pan Damian Jaworski.

 

 

 

A A A
29-03-2017
godz.11:12
 
 
kategorie wiadomości
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie