przejdź do Sochaczew.pl
143207 odwiedzin
Wspomnień czar. Spotkanie z emerytowanymi nauczycielkami

WSPOMNIEŃ CZAR- SPOTKANIE Z EMERYTOWANYMI NAUCZYCIELKAMI PRZEDSZKOLA

 

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie, Anna Sobieraj, zorganizowała spotkanie z emerytowanymi nauczycielkami: Krystyną Wiśniewską, Heleną Zawadzką i Teresą Jakubowską, w ramach inauguracji jubileuszowych obchodów 70-lecia przedszkola. Celem spotkania było stworzenie rysu historycznego na podstawie opowieści tych osób, które uczestniczyły w tamtej rzeczywistości.

 Każda dekada,  każdy rok, każdy dzień to niepowtarzalny ciąg zdarzeń, który złożył się na drogocenną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

 

Krystyna Wiśniewska:  „ukończyłam Liceum Pedagogiczne w Płocku, a później Studium Nauczycielskie w Pułtusku. W 1956 z nakazu pracy objęłam funkcję nauczyciela kierownika przedszkola w Słubicach, a w roku 1960 przeprowadziłam się wraz z rodziną do Chodakowa i rozpoczęłam pracę w przedszkolu. Przez 26 lat, do roku 1986, kiedy przeszłam na emeryturę, wychowałam wiele roczników przedszkolaków…”

 

Helena Zawadzka: „Jestem byłą nauczycielką , ale również i byłą absolwentką tego przedszkola i chodakowianką od urodzenia. Uczęszczałam do przedszkola mieszczącego się jeszcze w pałacyku, w latach 1945- 1947. Ukończyłam szkołę pedagogiczną w Obornikach Śląskich i Studium Nauczycielskie w Skierniewicach. Pracę w naszym przedszkolu rozpoczęłam w roku 1962 i kontynuowałam ją do momentu przejścia na emeryturę w roku 1990…”

 

Teresa Jakubowska: „Kończyłam Liceum Pedagogiczne w Gostyninie i kursy specjalistyczne we Wrocławiu. Do pracy w naszym przedszkolu przyjmowała mnie ówczesna Inspektor Oświaty pani Janina Kowalczuk. I tak zostałam tu na całe swoje zawodowe życie…”

 

Historia przedszkola została spisana przez Lidię Obrębską  i można się z nią zapoznać na naszej stronie internetowej w zakładce: Historia przedszkola.

A A A
30.10.2018
godz.15:14
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość