przejdź do Sochaczew.pl
143207 odwiedzin
,,Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Mały miś w świecie wielkiej literatury’’

 

,,Czy to jutro, czy to dziś

Wszystkim jest potrzebny miś’’

- tymi słowami przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 6 im Juliana Tuwima

 W dniu 23 11.2018r.rozpoczęły święto Światowego Dnia  Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w sali specjalnie udekorowanej na ten dzień. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: spotkanie z misiem, zabawy, konkursy, zabawa przy piosenkach, degustacja miodu – przysmaku misiów.

We współpracy z Miejską Biblioteką publiczną została zorganizowana lekcja biblioteczna, podczas której przedstawiono prezentację multimedialną o historii powstania święta oraz o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. 

Kolejnym punktem spotkania było uroczyste rozdanie do poszczególnych  oddziałów ,,Dzienniczków przedszkolnych’’ w ramach Ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury’’. Każdy oddział zaprezentował swojego misia, który będzie gościł w domach  przedszkolaków z dzienniczkiem pod pachą. Zadaniem Rodzica będzie przeczytanie dziecku i pluszowemu gościowi  bajki/książki  na dobranoc.

Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie bawiły się z zaproszonym dużym misiem przy misiowych piosenkach np. ,,Jadą ,jadą misie’’, ,,Niedźwiadek"  itp. 
Przedszkolaki podziękowały Pani Justynie z biblioteki za przybycie, wręczając jej upominek, zaś ona dziękując za zaproszenie podarowała do każdego z oddziałów własnoręcznie wykonane misie.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

A A A
23.11.2018
godz.13:56
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość