przejdź do Sochaczew.pl
119551 odwiedzin

Zdrowa surówka z jabłka i marchewki

A A A

Zdrowa surówka z jabłka i marchewki

 

Jednym z elementów edukacyjnych wychowania przedszkolnego jest kształtowanie postawy prozdrowotnej dziecka i propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Mając to na uwadze zorganizowaliśmy w cykl zajęć, , na których zachęcaliśmy czterolatki do spożywania zdrowej żywności, tak by od małego miały świadomość tego, co jest niezbędne do ich prawidłowego rozwoju . „Motylki” samodzielnie wykonały surówkę z jabłka i marchewki. Oczywiście samodzielnie też ją spożyły , bo przecież nie od dziś wiadomo, że to, co dziecko wykona samo, lepiej smakuje.

Przedszkolaki miały możliwość uświadomienia sobie, jak ważnym dla ich życia i zdrowia jest prawidłowe odżywianie, bogate w witaminy i składniki odżywcze.

Taka forma pracy jest najlepszą okazją do szerzenia wiedzy zdrowotnej i budzenia zainteresowań kulinarnych już od dzieciństwa, a także kształtowanie postawy prozdrowotnej u przedszkolaków.

Zachęcamy też Rodziców do stosowania zasady:

Zamiast zmuszać malucha do jedzenia, zaproś go do kuchni i razem przygotuj fantazyjne potrawy - takie chętnie będzie jadł nawet największy niejadek :)

 

Foto:)

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość