przejdź do Sochaczew.pl
133563 odwiedzin

Wycieczka na wystawę klocków lego na Stadionie Narodowym

A A A

Wyjątkowa wycieczka „Promyków”

 

15.03 całą grupą wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do W-wy. Celem było zwiedzanie Międzynarodowej Wystawy Budowli z Klocków LEGO oraz Stadionu Narodowego.

Wystawa była podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 3000 m2

m. in.

 

  • HUMANA BODY / 100 tys. elementów/

  • kultowych bajek / 900 tys. /

  • STAR WARS / 1 milion/

  • Chopin, Bach , Kopernik 1:1 / 160 tys . /

  • Kapitol / 1 milion 260 tys./

  • 5 Super bohaterów / 500 tys./

  • Aleja Gwiazd Sportu 1;1

  • Batmobil / 1 milion/

 

Całość to ponad 100 wielkich makiet zbudowanych z 10 miliona klocków Lego. Przedstawiały one największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne budowle świata. Na zakończenie dzieci udały się do Strefy Zabawy Klockami gdzie swobodnie budowały , tworzyły wg. własnych wyborów i wyobrażeń.

Edukacyjna Wystawa Lego wywołała ogromne wrażenie wśród dzieci . Dostarczyła wielu walorów poznawczych i estetycznych- pięknie , kolorowo i zaskakująco ciekawie. Okrzyków zachwytu nie było końca ”och jak tu pięknie”, „to najcudowniejsza wycieczka w moim życiu.

Na Stadionie Narodowym siedzieliśmy jak kibice na miejscu widokowym . Dzieci były oszołomione wielkością stadionu. Poczuły się jak prawdziwi kibice na meczu , wyklaskiwały rytmicznie i wykrzykiwały hasła „Polska”, „Gola”. ”.

Były to dla wszystkich niezapomniane przeżycia pełne spontanicznej radości i zabawy.

 

Wycieczki przedszkolne stanowią bardzo atrakcyjną formę oddziaływań

dydaktyczno-wychowawczych podejmowanych przez przedszkole i nauczycieli. Dzięki wycieczkom przedszkolnym dzieci mają możliwość bezpośredniego poznania środowiska, regionu, właściwości geograficznych, etnicznych, historycznych, kulturowych lub gospodarczych ojczyzny czy innych krajów.

Wycieczki przedszkolne stanowią bogate źródło przeżyć, a także przywołują chęć aktywnego działania wychowanków. Należą do bardzo korzystnych i najbardziej lubianych przez dzieci form organizacyjnych procesu dydaktyczno-wychowawczego.

 

 

Foto:)

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość