przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
256912 odwiedzin

Profilaktyka przeciw zakażeniu wirusem chorobotwórczym.

A A A

Profilaktyka przeciw zakażeniu wirusem chorobotwórczym.

 

Drodzy rodzice / opiekunowie.

Aby przeciwdziałać zakażeniu wirusami chorobotwórczymi w tym wirusem COVID-19 (KORONAWIRUS) należy przestrzegać podstawowych środków ochronnych.

Należy pamiętać, że jeśli w ciągu ostatnich minionych 14 dni było się w miejscu występowania zakażeń wywołanych koronawirusem lub mieliśmy kontakt z osobą zarażoną i zaobserwujemy u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie należy powiadomić  TELEFONICZNIE stację sanitarno-epidemiologiczną w Sochaczewie pod numerami tel.: 883 353 506 lub 600 261 847

W przypadku nasilonych objawów należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił także specjalną infolinię w sprawie koronawirusa - 800 190 590

W przypadku, kiedy zaistnieje podejrzenie zakażenia, ale nie wystąpią jeszcze objawy chorobowe, należy pozostać w domu i unikać kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzenienia wirusa. Zaleca się, by wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniać TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. Nie należy zgłaszać się bezpośrednio do przychodni POZ (chyba, że lekarz wyda takie dyspozycje, wskazując określony czas) ani nie należy udawać się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie należy się zgłosić. 

Trzeba pamiętać, że jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

Każdy z nas w obecnej sytuacji epidemiologicznej profilaktycznie powinien pamiętać, by przestrzegać kilku prostych, podstawowych zasad: myć ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym, płynem do dezynfekcji, unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, zasłaniać usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy się kaszle lub kicha, nie zbliżać się do osób chorych, bez wyraźnej przyczyny nie wychodzić z domu, unikać dużych skupisk ludzkich.

Poniżej zamieszczamy instrukcje jak poprawnie myć ręce oraz zasady ochrony przed wirusami.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania zakażeniu.

Instrukcja jak prawidłowo myć ręce..png

 

Jak uchronic sie przed koronawirusem -infografiki-PL-05.02.20r.-calosc-IPS.pdf


kontakt