Kto Ty jesteś ? Polak mały.. - 11 Listopada w naszym przedszkolu

Ocena 0/5

gif-polska  

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.  Dzieci w naszym przedszkolu 10 listopada 2023 r.  Tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo.

Dzieci z oddziału VII Zuchy od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uroczystość dostarczyła społeczności przedszkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi.

   Młodsza grupa "Krasnali" poznawała nasze symbole narodowe: godło, flagę i hymn. Wykonała mapę polski z brystolu i bibuły w narodowych barwach. 

   Dzieci z oddziału IV Promyki zapoznały się z  z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych.

   Oddział VI  Nutki wybrał się  w podróż multimedialną po Polsce, dzięki której mogli podziwiać piękno naszego kraju.

   Całe przedszkole o godzinie 11:11 odśpiewało Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN #SzkołaDoHymnu. Dzieci pamiętały o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością. Dzieci ze wszystkich oddziałów wykonały prace plastyczne, które zdobiły przedszkolny korytarz. 

   W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, ubrane w stroje patriotyczne, cała społeczność przedszkolna miała przypięte nad sercem po lewej stronie kotyliony. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczone są patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i szacunku dla polskich symboli.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

 

 

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.